CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Pěkné. Karnevalová VIIc  (Škraboška — Jezerka — Adršpach)

popis: Od SZ komínem, výše spárou na konec a vlevo spárou ke kruhu. Vpravo stěnou na římsu, po ní traverz doleva a spárou na vrchol.
datum prvovýstupu: 17.6.1973
autor: Stanislav Lukavský, M. Nosek
charakter: stěna | ruční spára


věž: Škraboška, obvod: Jezerka, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

26.2.2010 20:31:08 Hans Pěkné.
Uživatel cestu pouze hodnotil, nekomentoval.
1.9.2014 20:17:56 myš Normál.
Cesta dole hodně solí, není lehká ani přejištěná. Na konci pravé spáry před traverzem hodiny, ale je dost těžký se k nim dostat. Od kruhu už to nesolí tolik, ale čistý to není. Konec položenou širočinou fakt pro fajnšmekry. Je spousta hezčích cest a hvězda opravdu není na místě.
5.8.2019 12:04:54 Pavlína Pěkné.
Přechozí komentář je vcelku výstižný: dole osolené, nahoře špinavé, mezitím vlhké, přituhne ve zužující se spáře pod hodinami a pak v rajbasu nad kruhem. Ale když pomineme drobné vady na kráse, dalo by se na to koukat i jinak: různorodá cesta střídající snad všechny styly, dobře dojistitelná, našemu družstvu se moc líbila. Kromě dobrého pocitu čeká na vršku ještě odměna v podobě originál knížky a počítaných přelezů.

FOTKY

CESTY NA VĚŽ

Normál. Candrbál VIIIa  (13.8.1997) Škraboška Jezerka (Adršpach) 0 komentářů ()
Pěkné. Karnevalová VIIc  (17.6.1973) Škraboška Jezerka (Adršpach) 3 komentáře (5.8.2019)
Normál. Karnevalová – Varianta VIIc  (22.5.1997) Škraboška Jezerka (Adršpach) 0 komentářů ()

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Bečka — Bubáček — César — Hejkal — Jakobín — Kačaba — Kleopatra — Maska — Medea — Myšák — Past — Prométheus — Půlnoční — Quasimodo — Trojče

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2021 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.