CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Normál. Jurova VIIb (VIIIb)  (Růžička — Království — Adršpach)

popis: Z náhorní soutěsky dvojspárou a komínem k římse. Traverz doleva a stěnou k 1. kruhu. Spárou ke 2. kruhu (stavěním ze sedačky), spárou a stěnou na vrchol.
datum prvovýstupu: 8.7.1961
autor: Karel Hauschke, Z. Klikar
charakter: ruční spára | širočina


věž: Růžička, obvod: Království, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

10.6.2009 21:37:29 lezecc Pěkné.
Krásná a poctivá klasika ve velké stěně.V ůvodní dvojspáře to chce jen trošku přivřít oči a leze se to mnohem líp než to vypadá. Ve stěnovém useku úři traverzu akorát opatrně a pak už začíná spárový dobroudružství se vším všudy.Mezi kruhy odčas trošku zeleniny ale není to až takový problém. Největší problém je čistý odlez od 2 kruhu, tam má člověk smíšený pocity jestli to půjde pomalu nahoru nebo rychle dolů, když se podaří přijde dolez u který se člověk ještě trošku navzdychá, ale určitě ne nadarmo.
9.8.2022 8:08:49 Julča Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.
Dostat se ke kruhu byl horor, všechno se láme, včetně toho, na co se křivě podíváte. S jištěním před traversem to taky není kdovíco. Spára už pak docela dobrá, jištěná a hlavně tam fakt není co urvat.

FOTKY

Jurova 30.6.2010 | 3343x
lezecc

Jurova 10.6.2009 | 2714x
lezecc

Jurova 10.6.2009 | 2586x
lezecc

CESTY NA VĚŽ

Normál. Jurova VIIb (VIIIb)  (8.7.1961) Růžička Království (Adršpach) 2 komentáře (9.8.2022)u cesty jsou vloženy fotky - 3x
Normál. Trnitá VIIIb  (18.6.1983) Růžička Království (Adršpach) 1 komentář (11.6.2009)

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Košíček — Myslivec — Šípek — Vlk — Zapomenutá

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2022 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.