CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Normál. Jenkova VI (VIIa)  (Studentská — Vstupní obvod — Adršpach)

popis: Z náhorní strany spárou a komínem na pilíř (kruh). (Stavěním) a stěnou na vrchol.
datum prvovýstupu: 10.8.1962
autor: František Jenka, J Šafář
charakter: komín


věž: Studentská, obvod: Vstupní obvod, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

29.5.2009 7:49:06 Jony Normál.
Nejsnadnější možnost, jak se mrknout na vrchol.
7.6.2010 9:11:26 Šáfa Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).
V průvodci je chybně nástup, má být: "Z údolní strany spárou a komínem ..." Je to sice nejsnazší způsob, jak se dostat nahoru, ale rozhodně není zadarmo. Jedna smyčka ve 2 a půl metrech a další až po překonání úvodních cca 15 metrů širočiny a komínu. A ani dál není vyhráno, v komíně se musí překonat převis v lámavém matroši. Dolez od kruhu už jde, ale dát mu čistě VIIa?!
10.6.2015 17:59:52 Párty Normál.
Lezli sme z náhorní strany podle průvodce, na začátek kousek širočiny, pak ošklivej solivej komín, co nejde moc zajistit, chce to nic neušlápnout. Stavění zbytečný, statický přelezení nešlo, ale stačí trošku naskočit na dobru nohu a čapnout madlo, pak už tralalá na vršek.
9.5.2016 9:52:08 Aleš Pěkné.
Lezli jsme podle průvodce z náhorní strany. Nahoře v knížce je psáno z údolní strany, což bude určitě těžší, ale asi i zajímavější. Komín se dá dobře zajistit, měl jsem 4 super smyčky a není nutné lézt v těch největších solivcích, dá se to oblézt rozporem a krátkou stěnkou. Stavění se dá pořešit čistě - naskočením do madla. VIIa čistě sedí, řekl bych - jde o jeden těžší krok.
17.5.2018 19:29:25 Pavlík Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.
možná jsem neměl úplně dobrej den, ale podle mě nepříjemný (!) a rozhodně to nebylo pěkný (*)

FOTKY

CESTY NA VĚŽ

Normál. Jenkova VI (VIIa)  (10.8.1962) Studentská Vstupní obvod (Adršpach) 5 komentářů (17.5.2018)
Normál. Maturita VIIIa  (18.8.1988) Studentská Vstupní obvod (Adršpach) 1 komentář (29.5.2009)
Normál. Reparát VIIIa (VIIIb)  (16.10.1980) Studentská Vstupní obvod (Adršpach) 3 komentáře (14.3.2012)u cesty jsou vloženy fotky - 1x
Normál. Reparát – Žákovská varianta VIIIa  (16.10.1980) Studentská Vstupní obvod (Adršpach) 0 komentářů ()
Normál. Studijní volno VI  (5.7.1984) Studentská Vstupní obvod (Adršpach) 0 komentářů ()

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Bludný holanďan — Borůvka — Brusinka — Cosi — Dědek — Fotografická — Hromada — Jitřenka — Klekátko — Krakonošovo sedátko — Pes prašivej — Ty-tydýt — Večerní — Večernice — Vodák

FOTKY K VĚŽI

Reparát 5.7.2012 | 1748x
lezecc


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2019 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Libor Jenka - galerie leteckých snímků (SHORA.CZ) Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.