CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Pěkné. Jarní hrana VIIc  (Broad peak — Himálaj — Adršpach)

popis: Nástup je na JV straně věže (od Šarpy). Stěnou traverz doleva ke spáře a tou na plošinku, stavěním a stěnou doprava na hranu k velkým hodinám. Stěnou přes převis na vrchol.
datum prvovýstupu: 22.4.1961
autor: Karel Hauschke, J. Záleský
charakter:


věž: Broad peak, obvod: Himálaj, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

8.8.2016 20:30:30 hans1996 Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).
Krásná věc. Nález do spáry jistí hodiny. Ve spáře jde něco založit ale hlavní je tutová smyce na plošině. Ta "jistí" přelez k hodinám což je asi dálka. Stavění jsem lezl čistě a asi je to příjemnější než tam mít nějaké pometlo na, které bych potom spadnul. Hodiny jsou hodnoty kruhu plus jedny jsou ještě na stejné úrovni vlevo. Nad převískem jsou ještě dvoje hodiny. Vykřičník je za dlouhý odlez mezi smyčkou a hodinama. Hvězdička je za krásu celé cesty. Echt gold!!!
22.10.2017 17:32:25 cervo Echt gold.
Uberám výkričník a pridávam ešte jednu hviezdičku. Kokša mal proste v 60-tych rokoch v Himalájí svoj vlastný svet. A muselo to byť nádherné! Už len názvy mnohých vězí a ciest vyvolávajú zvedavosť a trošku smutne odrážajú vtedajšiu nemohúcnosť niekam vycestovať... A tak liezol jednu osemtisícovku za druhou. Doma v Ádri! A liezol naozaj fantasticky! Nikdy mi nebolo celkom jasné, ako mohol v tak krátkej dobe urobiť toľko dokonalých línií (Hrana pádu, Decháč, Hubařská, Decháč...), no po tohtoročnom "jesennom zbere" jeho ciest viem že tomu predchádzala fúra ľahších klasických výstupov a naozaj veľké chcenie. Jarní hrana to predné ztelesňuje. Cit pre líniu, žiadne železo no zároveň tutové istenie a poctivé lezecké úseky... Klobúk dole a veľká vďaka za to!
22.10.2017 17:40:49 cervo
*oprava: namiesto toho druhého Decháču dosaď Leteckú, prípadne ktorýkoľvek iný skvost od Kokšu :-)

FOTKY

CESTY NA VĚŽ

Normál. Cesta za světlem VIIa  (30.5.1981) Broad peak Himálaj (Adršpach) 0 komentářů ()
Pěkné. Jarní hrana VIIc  (22.4.1961) Broad peak Himálaj (Adršpach) 3 komentáře (22.10.2017)
Echt gold. Podzimní hrana VIIa  (4.10.1979) Broad peak Himálaj (Adršpach) 4 komentáře (26.10.2016)u cesty jsou vloženy fotky - 1x
Normál. Severozápadní VIIa  (0.0.0000) Broad peak Himálaj (Adršpach) 1 komentář (15.9.2015)
Normál. Stará cesta V  (22.4.1961) Broad peak Himálaj (Adršpach) 0 komentářů ()

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Čhomolungma — Dhaulágiri — Gašerbrum — Lhotce — Nupce — Šarpa — Trišul

FOTKY K VĚŽI

Podzimní hrana 29.8.2016 | 1191x
wallda


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2018 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Libor Jenka - galerie leteckých snímků (SHORA.CZ) Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.