CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit). Falešná hra VIIb  (Šejdíř — Ostrov — Adršpach)

popis: U východní hrany spárou na pilířek, stěnou doprava za hranu, sokolíkem a spárou k 1.kruhu. Stavěním ze sedačky a spárou na plošinu ke 2.kruhu. Stěnou na vrchol.
datum prvovýstupu: 1.10.1977
autor: Petr Mocek a Stanislav Lukavský, Z.Zilvar
charakter: širočina


věž: Šejdíř, obvod: Ostrov, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

23.3.2009 16:46:55 Hans Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.
Delší odlez širočinou od prvního kruhu.
21.6.2012 0:37:54 Alešák Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).
Chvíli jsem na cestu koukal jak tele na nová vrata, než jsem odhalil chybu v popisu. Spárou na blok a pak DOLEVA za hranu. Lezení k prvnímu kusu železa je pěkné akorát je tam problematický asi pětimetrový pilířek. Dole duní, nahoře se hýbe. Po odstavění následuje to, čím cesta odrazuje a co si právem zaslouží vykřičnik. Dlouhá širočina s oblýma hranama, občas okleno jde, občas taky ne. No a druhý kruh je daný tak podivně, že když se člověk postaví na balkon a chystá se udělat těžký krok do špinavého rajbasu, má ho u kolen. Stačí smeknout a je z toho pěkná tlama natvrdo zpátky do širočiny. Na druhou stranu je to fakt pěkné a rozmanité lezení odspoda až nahoru.

FOTKY

Falešná hra 24.3.2009 | 1298x
Hans

Falešná hra 24.3.2009 | 1302x
Hans

CESTY NA VĚŽ

Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit). Falešná hra VIIb  (1.10.1977) Šejdíř Ostrov (Adršpach) 2 komentáře (21.6.2012)u cesty jsou vloženy fotky - 2x
Normál. Křivá V  (27.7.1963) Šejdíř Ostrov (Adršpach) 1 komentář (19.3.2012)

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Goro — Krtek — Rak — Kódl — Lidoop — Babulík — Carabus — Černý opat — Čertův švagr — Gazela — Huňáč — Káča — Kristián — Mates — Mefisto — Mecheché — Rákosníček — Telefonista — Trautenberk — Zub

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2020 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Libor Jenka - galerie leteckých snímků (SHORA.CZ) Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.