CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Normál. Dýchánková VI  (Apollo — Za pískovnou — Adršpach)

popis: Od JZ komínem asi deset metrů, traverz stěnou doleva a po hraně na vrchol.
datum prvovýstupu: 18.7.1975
autor: Stanislav Lukavský, P. Blahna
charakter: rajbas | komín


věž: Apollo, obvod: Za pískovnou, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

12.2.2010 8:53:05 Šáfa Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.
Mám tu pytel, protože krom smyčky asi ve dvou metrech jsem dalších asi 8m nic nedal a dolez byl evidentně nezajistitelným rajbákem. Moc rád bych navíc věděl, kolik koštujete obtížnost, šestkový rajbas to z těch asi pěti mých pokusů není. Varuju před hvězdičkou!!
27.8.2010 15:23:06 velbloud Normál.
Nepochopil jsem, kde traverzovat na hranu. Vlevo od komína byla stále jen vlhká zelená zarostlá stěna. Takže jsem dolez až na konec komína a pak jsem odlezl doleva a nahoru.
10.4.2011 23:17:18 Staník Normál.
Taky jsem to zkoušel lézt. Traverz jsem nenašel - zeleň a sliz. Výsledek byl, že jsem skončil na jiné věži, myslím že to bylo Gemini.
11.4.2011 10:38:26 beny Pěkné.
Lezl jsem tuto cestu zhruba před 12ti lety. Vzpomínám si jen, že byl trošku problém najít v tom komíně to správný místo k traverzu. Pak následoval dlouhý travers doleva až na hranu a po ní na vrchol. Tam už žádná záludnost nebyla. Je, ale pravda, že za tu dobu to mohlo "trošku" zazelenat, asi se to moc neleze. Tenkrát jsem měl dole spolulezce, který to už lezl a to místo traversu mi poradil. Jinak cesta docela dobrá. Nejsem si jistý, ale myslím, že tam byly snad i někde hodinky. Tak odvážný jsem zase nebyl.
11.4.2011 13:59:45 Šáfa
Já teda, i když jsem tuhle cestu zapytlil, jsem se na vrchol dostal. Tehdy jsem to snad zapsal jeko Horní variantu? Tam, kde se má traverzovat vlevo, jsem šel komínem mezi Apollem a Gemini doprava a nahoru, na předskalí Gemini provázal velké hodiny a vlevo od východní hrany na vrchol. Snad tam ještě někde na hraně jsou malé hodinky. Asi nejsnazší čistá cesta nahoru. Starou cestou vpravo za dolezovou hranou se z balkonu staví. Můj odhad byl, že je to celé za pět. Bezpečné.
11.4.2011 20:22:57 beny
Tak díky za inspiraci, tahle vede opravdu traversem vlevo až skoro na, myslím, údolní hranu. Taky to nebylo moc těžký. Asi za tu klasickou šestku.

FOTKY

CESTY NA VĚŽ

Normál. Dýchánková VI  (18.7.1975) Apollo Za pískovnou (Adršpach) 6 komentářů (11.4.2011)
Normál. Ze soutězky IV  (27.4.1969) Apollo Za pískovnou (Adršpach) 1 komentář (16.10.2013)

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Balú — Béda — Belzebub — Bradavice — Brouček — Ďáblova kazatelna — Dvojhlavá — Geminy — Havran — Ikaros — Inženýr - Kominík — Kniha — Májovka — Mentolová — Mokroušek — Páže — Prostředník — Skála Beáty — Smaik — Šerchán — Třetí — Tři opilci

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2019 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Libor Jenka - galerie leteckých snímků (SHORA.CZ) Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.