CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit). Berušky VIIIc  (Brusinka — Vstupní obvod — Adršpach)

popis: V levé části SZ stěny spárou, sokolíkem (1. kruh) a spárou ke 2. kruhu. Vlevo stěnou, žlábkem a komínem na vrchol.
datum prvovýstupu: 10.9.1980
autor: Stanislav Lukavský, I.Kobr
charakter: ruční spára


věž: Brusinka, obvod: Vstupní obvod, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

6.6.2009 12:13:28 Čaj Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).
Nevím jestli jsem kompetentní to hodnotit, když jsem to lezl skoro celé na druhém:) Ale k prvnímu nepříjemný přelez do sokolíka, dolez k 1.Q trochu solí-dávat bacha. Od prvního těžší přelézt spárou nad převis výše k 2.Q lze založit tutová bambule( ve spáře schovaný sokolík) Nad 2.Q klíčové stěnové místo- delší fix.(hned nad ním hnízdo na plocháč) a žlábek už celkem jde.
6.6.2009 19:29:29 Tatuš Normál.
Za kolik to je ve staré klasifikaci?
9.6.2009 10:02:53 Jony Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).
V dodatkách to bylo za starých VIIb.
19.6.2009 10:06:14 Hans Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).
Na druhým krásná cesta :). Na prvním bych se asi pos..... Udávaná klasa si myslím odpovídá. Dole těžký přelez sokolíků. Pak to chce máknout a ve stěnce protlačit relativně dobrý chyty, který jsou ale dál od sebe a je to Vstupní obvod, takže měkčí matroš.
29.11.2013 0:41:00 Alešák Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).
Lidé občas chodí pod nějakou cestu, každoročně ji kontroluji, jestli tam pořád je a jestli se pořád tváří stále tak nevlídně. A pak buď přijde ten den, kdy se odváží, anebo nepřijde. Já pod Beruškama také takhle občas prošel a trvalo to asi 4 roky, než jsem do nástupové spáry strčil ruce. Ta cesta je nádherná, určitě na 2 hvězdy. Ale to jištění... Nástup celkem slušnou žábou k tenoučké erárce, která tam trouchniví už řadu let. Nepříjemný překrok do sokolíka a ještě nepříjemnější lezení k prvnímu kruhu, kámoš to odsud poslal k zemi a ještě jsem ho stihnul za letu vyfotit, haha. Nad ním to na chvíli ztěžkne a pak dálava ke druhému se smyčkou uprostřed. Nad druhým další těžší místo ve stěně. Jedna z největších cest, které jsem v Ádru lezl. Rozhodně to nebylo s prstem v nose.
16.5.2018 14:08:18 cervo Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).
Alešákovy to trvalo 4 roky, mne 8, pokým som sa odhodlal. A dobre som urobil... Nádherná špárová línia, nehanbím sa povedať, že jedna z najťažších a najodvážnejších aké som na piesku liezol. Určite sa uplatí počkať na sucho, pretože úvodné "horúce" metre nad zemou sú podľa mňa zároveň aj kľúčové a často tam býva vlhko! Práve za nepríjemné sokolíky a osolenú žabu k 1.kruhu, by som dal Beruškám výkričník, zvyšok je síce dosť morálový, ale dá sa nejak udýchať. Navyše, 1.kruh sa dosť zle cvaká! Na konci úvodnej žabovice som namontoval celkom dobrý kevlar, ktorý poteší pri prekroku do sokolíka, po pár krokoch však prestáva fungovať... Od 1.kruhu opäť kúsok ťažšieho sokolíku, dve tempá za úzke žaby do previsu a poriadne dlhá dĺžka k 2.kruhu. Zhruba v tretine špáry sa dá založiť dobrá väčšia lanovica, alebo bambula, ktorá však cca 2 metre pod 2.kruhom vôbec nič nerieši, skončí žaba a treba to pretlačiť cez dobrú rímsu ku kruhu (asi aj tu to bude za !). Od 2.kruhu dve-tri tempá po celkom dobrých chytoch a záverečný žlábek mi už prišiel viac-menej za odmenu...

FOTKY

Berušky 16.5.2018 | 1949x
cervo

Berušky 16.5.2018 | 2020x
cervo

Berušky 7.4.2014 | 3738x
Alešák

Berušky 4.4.2014 | 3383x
Alešák

CESTY NA VĚŽ

Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit). Berušky VIIIc  (10.9.1980) Brusinka Vstupní obvod (Adršpach) 6 komentářů (16.5.2018)u cesty jsou vloženy fotky - 4x
Normál. Nakládačka VIIc  (23.9.1980) Brusinka Vstupní obvod (Adršpach) 1 komentář (9.6.2009)
Normál. Stará cesta III  (0.0.1969) Brusinka Vstupní obvod (Adršpach) 2 komentáře (1.7.2019)

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Bludný holanďan — Borůvka — Cosi — Dědek — Fotografická — Fretka — Jitřenka — Klekátko — Pes prašivej — Studentská — Ty-tydýt — Večerní — Večernice

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2020 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko eMontana.cz Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.