CS PL DE
piskari.cz - ikona - lezu s ohledem na skálu piskari.cz - ikona - nepletu si skálu s umělou stěnou (např. nelezu toprope) piskari.cz - ikona - nepoužívám UFO piskari.cz - ikona - nepoužívám magnézium

zapomenuté heslo

 

Normál. Benátská VIIb (VIIc)  (Gondola — Milenecká hora — Adršpach)

popis: Krátkou cestou na dolní balkon, traverz stěnou doleva ke kruhu a vlevo po západní hraně na vrchol.
datum prvovýstupu: 22.9.1972
autor: Jiří Čejka, P. Hauck, J. Hauck
charakter: rajbas


věž: Gondola, obvod: Milenecká hora, oblast: Adršpach
Skalní záchranná služba Broumovsko — informace o stanovištích první pomoci

NOVÝ KOMENTÁŘ


Eventuelní pád by pravděpodobně neskončil dobře.   Za ty nervy se to vyplatí (je to o držku, ale nadherný lezení, který se nedá moc zajistit).   Normál.   Pěkné.   Echt gold.KOMENTÁŘE

26.5.2009 7:51:13 Jony Normál.
Uživatel cestu pouze hodnotil, nekomentoval.
22.6.2009 20:19:01 Alešák Normál.
Když se blbě podíváte do průvodce, tak to první stavění třeba taky přelezete čistě (se smyčkou za borovici vpravo). Ale je to teda těžké.
23.7.2010 16:38:32 Jony
Přelez 1. stavění v Krátké se povedlo Alešákovi (červen 2009), ohodnoceno na VIIc.
23.1.2016 1:14:23 Pavlík Pěkné.
kuci, co to máte za kometáře? benátská je normální, relativně nezáludná cesta bez stavění za VIIb. jen nepadat v traverzu.
28.1.2016 15:27:33 Alešák
Lezl jsem to v roce 2009. V pruvodci bylo zminene staveni v ceste Kratka, kterou to nastupuje, nez to uhne doleva. Tohoto detailu jsme si v pruvodci nevsimli a zmineny usek, lezeny volne, nam tehda prisel tezsi, konkretne cca VIIc. Samozrejme je mozne, ze realne obtize neprekracuji obtiznost VIIb, treba nam jen nesedlo, tezko rict. Vsak je to take jen rozdil jednoho pismenka... Ostatni pasaze cesty jsou adrovsky VIIb, snad jen odlez podel hrany od kruhu byl v jednom miste trochu neprijemny.
4.2.2016 23:31:08 Pavlík
Jak tak na to teď koukám, tak se musím omluvit, jsem si popletl cesty. Benátská má opravdu těžký přelez stavění. Zaměnil jsem to za jinou, kde je přelez stavění v pohodě, proto jsem se podivoval, že tu tak řešíte právě to stavění. jinak cesta je to pěkná, dokonce i bez spáry.

FOTKY

CESTY NA VĚŽ

Normál. Benátská VIIb (VIIc)  (22.9.1972) Gondola Milenecká hora (Adršpach) 6 komentářů (4.2.2016)
Normál. Benátská - Deja-vu VIIc  (25.5.2009) Gondola Milenecká hora (Adršpach) 2 komentáře (23.7.2010)
Normál. Krátká VI (VIIc)  (25.5.1964) Gondola Milenecká hora (Adršpach) 3 komentáře (23.7.2010)

MAPA

OKOLNÍ VĚŽE

Alpská — Amok — Amor — Amorův šíp — Caparti — Eros — Hrad — Hranolek — Krávoš — Křen — Miláček — Pometlo — Sfingička — Zamazaná — Domovník — Morgan — Pusinka — Zefír

FOTKY K VĚŽI


Další informace o věži — Jörg Brutscher
piskari.cz

Portál vznikl pro lidi, kteří se nejen chtějí informovat o specifickém pískovcovém lezení v Polické pánvi, ale i pro ty, kdo se na relevantních informacích o cestách a lokalitách chtějí podílet. Další informace o nás.

info@piskari.cz

copyright©2019 PISKARI.CZ

PARTNEŘIPark Narodowy Gór Stolowych Skalní záchranná služba Broumovsko Libor Jenka - galerie leteckých snímků (SHORA.CZ) Horolezecká Abeceda, nová učebnice metodiky Policko.cz - portál, kde mimo jiné naleznete informace a tipy, které vám pomohou naplánovat si jednodenní výlet nebo delší pobyt na Policku. http://www.etf.cuni.cz/~moravec/fotky/ - Pár fotografií (nejen) z českých luhů a hájů Turistické,horolezecké průvodce,horolezecká literatura - NAKLADATELSTVÍ JUKO Montana TOPlist Daňové poradenství, účetnictví, mzdy Sport v Polici nad Metují (víceúčelové sportoviště, běh, kolo, turistika, plavání)


Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.